Jdi na obsah Jdi na menu
 


WDS Bratislava 2009

14. 11. 2009

Světová výstava psů Bratislava 2009

 

Obrazek

Na světovku jsem měla jet původně s mým AUO Atrejem do třídy dorostu. V den odjezdu, když jsem přišla ze školy, mi rodiče oznámili, že Atrej skočil pod auto, takže nemůže jet. Naštěstí to odnesli jen natažené svaly a steh na hlavě. Vyrazila jsem tedy s Anetkou sama, bez psů. Anetka byla skvělá, cestu jsme zvládli bez problémů s plnně naloženým autem. Dojeli jsme na Slovensko, ubytovali se v krásném hotelu, později přijeli ještě další 4 holky. Anetka jela jako vedoucí kruhu na klubovku samojedů a já handlovat. První den jsme se usídlili u AUO. Myslím, že Atrej by měl velkou šanci se mezi konkurencí zablýsknout. Kamarádka Markéta mi svěřila úžasnou blue merle fenečku Kirušku. Neměla moc dobrou náladu, jeliokž je ještě mladinká a bylo na ni v hale moc ruchu, neudělal jí dobře hluk lidí a psů u vstupu do kruhu a tak jsme se moc nepředvedli, ale byla šikovná, jelikož to ustála, odnesli jsme si bohužel známku D, ale to nevadí, Kiruška to dopříště doladí a určitě zaboduje. Pokecali jsme se všemi zúčastněnými a obrovský úspěch měla Linda Hodová ( chovatelé Atreje ) s fenkou Happy vyběhali vítěze ve fenečkách !!! Jeli jsme zpátky na hotel a přivítali se s novými spolubydlícími.

Nutno podotknout že toho večera jsem šlápla do hovna - a to mi nejspíše přineslo štěstí - nečekané štěstí - jelikož se vše začalo den o de dne zlepšovat.

Další den odjela Anetka na klubovku samojedů a pro mě přijela Markéta, Radka a Vláďa. Vláďa nás vyhodil před halou a pokračoval dál. Tentokrát jsem vystavovala JRT Cleu - úžasnou temperamentní fenečku. Bylo nás ve třídě 40 a paní rozhodčí se tvářila velmi přísně. Více jak polovinu psů ohodnotila VD, někdy D a tak urvat Výbornou byl opravdu úspěch. Klea krásně stála, ale nechtěla moc chodit, paní rozhodčí nás posoudila a jako všechny poslala ven. Nedala nám ovšem složku, což nám bylo divné. Holky se za kruhem vsázeli o láhev fernetu, jestli Klea dostane výbornou. Já jsem jim nechtěla věřit ( po včerejšku) a byla jsem si jistá VDéčkem. Volali nás ale ještě jednou a opravdu , Kleuška má Výbornou !!! Samozřejmě že jsme byli všichni nadšení a oslavovalo se. Jedna paní mě ještě požádala o vystavení mladinkého pejska, který byl podruhé na výstavě. Byl to velký mazel a tak místo toho, aby stál tak se ke mně neustále tulil, dostal VD.

Poté jsem se přesunula do Kamenného mlýna na klubovku samojedů. Čekala jsem na závěrečky, jelikož jsem byla přihlášená do JH. Neměla jsem pejska, taže jsem šla za paní Knápkovou, která mi dala na výběr. Jelikož jsem to pojala jako srandu, vzala jsem si 4 měsíční samojedí miminko Elu, která byla naprosto úžasná a paní rozhodčí se jen rozplývala naj její roztomilostí, vyhráli jsme 1.místo a nádherný pohár, který byl větší než Ela.  Zůstali jsme na slavnostní večeři - seděli jsme s velice milými dámami z Washingtonu a pokecali jsme aspoň trochu anglicky.

Další den Anet zůstala u samojedů a já vyrazila vystavovat BSP. Měla jsem vystavovat Kristofa ve třídě mladých v konkurenci 34 psů. Počítala jsem s VD, ale to, co se později stalo, nikdo nečekal. Kristof měl nádherný pohyb - vedla jsem ho spodem a proplouval kruhem jako vítr. Kristůfek se předváděl velmi pěkně, až na pár vylomeninek ( kousání do vodítka ) byl skvělý a panu rozhodčímu jsme se líbili. Postoupili jsme do jednoho užšího výběru, druhého užšího výběru... následovala finální kolečko.... já už jsem skoro ani nedýchala, makali jsme ... pan rozhodčí ukazuje na nás a máme 3.místo !!!! Kristof se stal 3.nejlepším mladým berňákem na světě v obrovské konkurenci zahraničních psů a profesionálních handlerůů !!! Neuvěřitelné... děkuju tobě Jarko, Markéto za super péči a hlavně tobě Kristofe... Poté jsme šli na velké nákupy - koupila jsem našim klukům obojek s kamínky a různé blbůstky. Čekali jsme na závěrečky, kde se měl předvést BSP Márty našich známých. S Ditou jsme byli asi víc nervózní než Jolča a napětí by se dalo krájet. Jolča s Mártym vbíhají do závěreček, Márty trochu zlobí, ale je vidět, že se líbí. Postupují do užšího výběru a získávají úžasné 3.místo nejlepšího dorostence na výstavě vůbec !!! Všichni jsou dojatí a šťastní... takový úspěch nikdo nečekal... Voláme známým a oslavujeme...

Další den odjíždíme na klubovku BSP ( report zde ) kde nás štěstí doprovází dále...

Fotky:  BSP ( Queen Elsa )

             JRT  AUO ( Radka Brabcová )

 

Obrazek

běžíme...

 

 

Obrazek

nejkrásnější 3. mladý BSP na světě!!!

 

 

Obrazek

krásný Kristof

 

Obrazek

užíváme si to naplno...

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Kleuška

 

 

Obrazek

posouzení nastole

 

 

Obrazek

trénink

 

Obrazek

nádherná Kiruška

 

Obrazek

blue merle fenečka

 

Obrazek

Felix

 

Obrazek

Klea

 

Obrazek

mazlík Felix

 

Obrazek

konkurence